Lütfen Anasayfa için Tıklayınız >>>
Türkçe  |  English  |  Русский  |  Français
Anasayfa Kurumsal Ürünler Kalsit Laboratuar Kalite Yönetimi İletişim
Lütfen Haberler için Tıklayınız >>>
Anadolu Mikronize; Anka Mineral A.Ş.'yi satın aldı
Anadolu Mikronize; Aksaray'da kurulu 5.000.000 TL sermayeli Anka Mineral'i satın aldı
Avrupa Kalite Ödülünü kazandık
Anadolu Mikronize; "Kalite ve Teknoloji" dalında Avrupa'dan "altın ödül"ün sahibi oldu.
Kalsiyum karbonat yada bilinen adı ile "kalsit"; Türkiye'de ve dünyada birçok sanayi dalında üretilen ürünlere beyazlık başta olmak üzere, sertlik, dayanıklılık, örtücülük ve akışkanlık gibi pekçok özellik kazandıran endüstriyel bir mineraldir. Türkiye'de kimyasal olarak en saf ve en beyaz kalsit rezervleri Niğde bölgesinde yer almaktadır.
 
Anadolu Mikronize; Niğde'de ürettiği yüksek kimyasal saflık ve beyazlıktaki kalsit ürünleri ile pvc ekstrüzyon, kompound ve masterbatch üretimi, mühendislik plastikleri, PE film, boya ve kağıt sektörleri başta olmak üzere birçok sektöre hizmet vermektedir. Sahip olduğu teknolojik altyapı ile Türkiye'deki ve dünyadaki müşterilerine uluslararası standartlarda ürünler sunmaktadır.
 
Anadolu Mikronize; 2013 yılı itibarı ile üretim prosesi %100 bilgisayar otomasyon sistemi ile yönetilen, enerji verimliliğinde en son teknolojiye sahip ekipmanlarla donatılan Türkiye'nin alanındaki en modern tesisidir. Türkiye'nin 14 metre boyunda ve 4,5 metre çapındaki en büyük bilyeli değirmenine sahiptir.